V spotkanie z cyklu Nauka w Second Life

Portal naukowy Wiedza i Edukacja www.wiedzaiedukacja.eu
Instytut Kulturoznawstwa UMCS
Projekt UMCS w Second Life

Zapraszają na spotkanie z cyklu Nauka w Second Life.

Ostrowicki1

Tematem spotkania będzie wykład

prof. dr hab. Michała Ostrowickiego

10 prawd o świecie elektronicznym

Spotkanie odbędzie się na wyspie UMCS w świecie Second Life w środę 16-XII o
godz. 19.00 (szczegóły w filmie instruktażowym poniżej)


Nasz gość prof. dr hab. Michał Ostrowicki jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagielońskiego. Współpracuje również z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień sztuki współczesnej, sztuki elektronicznej, cyberkultury i środowiska elektronicznego oraz zachodzącymi w nich zjawiskami.

prof. dr hab. Michał Ostrowicki jest twórcą i pomysłodawcą projektu Academia Electronica www.secondlife.waw.pl Academia Electronica jest interdyscyplinarną uczelnią o charakterze uniwersyteckim, zorientowaną na wieloaspektowy ogląd (dokonywany z perspektywy filozofii, kulturoznawstwa, socjologii, psychologii oraz innych dyscyplin) problematyki środowiska elektronicznego potraktowanego jako rzeczywistość człowieka.

Tak zdefiniowany profil w sposób szczególny nakierowuje obserwację i rozważania na fenomeny związane z egzystencją ludzi w świecie Second Life. Celem Akademii jest stworzenie cyklu otwartych wykładów i moderowanych dyskusji poświęconych następującej tematyce:

– postępującej implementacji człowieka w środowisko elektroniczne, w którym
odnajduje on pełnię swojej egzystencji,

– przemianom jakim w środowisku elektronicznym podlega język oraz sposoby jego użycia, nowym strategiom komunikacyjnym jakie wyłaniają się w elektronicznym świecie,

– analizie złożonej sieci relacji jakie wiążą człowieka i technologię,

W celu wzięcia udziału w spotkaniu w świecie SL należy wykorzystać poniższy film instruktażowy:

Uwaga!!! Osoby które pierwszy raz korzystają z Second Life, aby odblokować opcje teleportu i wyszukiwarki miejsc muszą wcześniej wykonać teleport z wyspy startowej w dowolne miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “V spotkanie z cyklu Nauka w Second Life”