THATCamp w Lublinie

Już jutro w Lublinie rozpocznie się pierwszy w Polsce THATCamp. Nazwa wydarzenia to angielski skrót od słów The Humanities And Technology Camp, czyli nieformalnych spotkań, które maja łączyć nowe technologie z naukami humanistycznymi i społecznymi. Po raz pierwszy impreza tego typu odbyła się w 2008 roku w USA i został zorganizowany przez Centrum Historii i Nowych Mediów.

Na pierwszym polskim THATCampie wystąpi ponad 14 prelegentów prezentujących problematykę humanistyki cyfrowej w jej różnorodnych wydaniach (archiwa sieci, badanie blogów, wizualizacja dyskursu, badanie seriali TV, remix w literaturze). Prelegenci reprezentują zarówno środowiska naukowe i akademickie jak i NGOs.

THATCamp odbędzie się w budynku Bramy Grodzkiej, ul. Grodzka 21 (Lublin) w dniach 24.10 od 17:00, 25.10 od 19:00

Do organizacji Lubelskiego THATCampu przyczyniły się: Portal Historia i Media, Fundacja 5 medium, portal Wiedza i Edukacja oraz Teatr NN.

Szczegółowy program i inne informacje znaleść mozna pod adresem http://historiaimedia.org/thatcamp/lublin/program/?utm_source=ninjamail&utm_medium=email&utm_campaign=THATCamp%20Lublin%20-%20info

Wstęp wolny!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *