Nauka i blogi

Już za dwa tygodnie startuje największa blogowa impreza w Polsce Blog Forum Gdańsk 2012

jestem-prelegentem-black

W tym roku będę miał przyjemność bezpośrednio uczestniczyć w jednym z wydarzeń Blog Forum Gdańsk. Zostałem zaproszony do panelu dyskusyjnego poświęconego blogom naukowym i edukacyjnym w Polsce. Panel zatytułowany jest: „Nauka na blogach, czyli tablica i laboratorium w sieci”. Dyskusja odbędzie się 13 października o godz. 13.20-14.20.

Panel poprowadzi znany między innymi z bloga Warsztat badacza komunikacji dr Emanuel Kulczycki, wraz ze mną w debacie wezmą udział Piotr Peszko (blog.2edu.pl) i Łukasz Kielban (Czas gentelmenów).

Blogi, blogowanie i blogosfera naukowa w Polsce to wciąż zjawisko nowe. Bez wątpienia nie jest ono tak rozwinięte jak blogosfera polityczna, czy popkulturowa. Jednak znaczenie tej praktyki wydaje się dziś niezwykle istotne. W społeczeństwie sieciowym gdzie większość działań społecznych mediowana jest przez Internet nauka też staje się fenomenem sieciowym, a blog naukowy jej podstawowym narzędziem funkcjonowania w zmediatyzowanej i usieciowionej rzeczywistości. Blogowanie naukowe niesie ze sobą możliwości łatwego propagowania wiedzy, zwiększenia dostępu do nauki, daje szansę na otwartą dyskusję i poprawienie jakości badań naukowych. Mam nadzieję, że nasza debata przyniesie ciekawe refleksje i analizy diagnozujące potencjalne drogi rozwoju blogowania naukowego w naszym kraju.

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w panelu:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *